COVID-19 në Itali, 10.544 të infektuar dhe 48 viktima gjatë 24 orëve të fundit

Autoritetet shëndetësore në Itali kanë publikuar të dhënat e fundit të ecurisë së COVID-19 atje.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 10.544 raste të reja me virusin, e nga ana tjetër, për fat të keq, nuk e kanë fituar me pandeminë 48 qytetarë.

Në terapi intensive janë shtruar 512 pacientë ndërsa janë shëruar 5889. Norma e pozitivitetit 2%.

Pacientët me simptoma në pavijonet e zakonshme janë 4145, pra 57 më shumë se në 24 orët e mëparshme.

Aktualisht janë 137,130 pozitive, 4,617 më shumë se dje.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *