COVID-19 në Itali, 1390 të infektuar dhe 25 viktima gjatë 24 orëve të fundit

Autoritetet shëndetësore në Itali, kanë përditësuar të dhënat e fundit të ecurisë së COVID-19 atje.

Në njoftimin zyrtar, thuhet se gjatë 24 orëve të fundit, në vendin fqinj, janë regjistruar 1.390 persona të infektuar.

Nga krahu tjetër, për fat të keq, 25 qytetarë nuk e kanë fituar betejën me virusin.

Lajmi mirë është se gjatë 24 orëve, janë shënuar 1.434 të shëruar. Në njoftim thuhet më tej, se njësitë e kujdesit intensiv po pranojnë më pak pacientë të shtruar, si dhe numri i personave që ndodhen në spitale ka rënë gjithashtu.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *