COVID-19 në Itali, 15.756 të infektuar dhe 99 viktima gjatë 24 orëve të fundit

Në Itali janë regjistruar 15.756 persona të infektuar me virusin. Nga ana tjetër, për fat të keq, nuk e kanë fituar betejën me virusin 99 pacientë.

Norma e pozitivitetit është 2.3%. Në terapinë e kujdesit intensive janë shtuar edhe 33 pacientë më shumë, ndërsa të shëruarit janë 10.584 persona.

Në Itali janë 776 pacientë në terapi intensive, 89 shtrime ditore, ndërsa në pavijonet e zakonshme janë të shtruar me simptoma 6078 pacientë. 240,894 janë aktualisht pozitivë, 5,059 më shumë në 24 orët e fundit.

Që nga fillimi i pandemisë, totali i rasteve është 5,134,318, vdekjet 134,386. Të liruarit dhe të shëruarit janë 4,759,038, me një rritje prej 10,584 krahasuar me të hënën.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.