COVID-19 në Itali, 16.806 të infektuar dhe 72 viktima gjatë 24 orëve të fundit

ITALI

Janë regjistruar 16.806 persona të infektuar në 24 orët e fundit në Itali.

Ministria e Shëndetësisë raporton më tej se për fat të keq, nuk e kanë fituar betejën me virusin 72 qytetarë. Të shëruarit janë 7.650.

Norma e pozitivitetit është 2.47%, ndërsa në total, dozat e aplikuara në popullatë janë 96,951,797.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.