COVID-19 në Itali, 2.535 raste të reja dhe 30 viktima gjatë 24 orëve të fundit

Në 24 orët e fundit në Itali janë regjistruar 2.535 raste të reja me COVID-19.

Nga krahu tjetër, për fat të keq, nuk e kanë fituar betejën me virusin 30 qytetarë.

Lajmi i mirë është se të shëruarit janë 2626. Shkalla e pozitivitetit është 1.1%, ndërsa numri i të shtruarve në njësitë e kujdesit intensive ka rënë, theksojnë autoritetet.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.