COVID-19 në Itali, 2.557 infektime dhe 73 viktima gjatë 24 orëve të fundit

Autoritetet shëndetësore në Itali, kanë publikuar të dhënat e fundit të COVID-19 atje.

Në njoftimin zyrtar, thuhet se në 24 orët e fundit, përtej Adriatikut janë shënuar 2.557 raste të reja me virusin, ndërsa nga krahu tjetër, fatkeqësisht, 73 qytetarë nuk e kanë fituar betejën me COVID-19.

Të shtruarit në njësitë e kujdesit intensiv, janë 836, ndërsa në 24 orët e fundit, janë shpallur të shëruar 7.853 qytetarë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.