COVID-19 në Itali, 23.987 të infektuar dhe 457 viktima gjatë 24 orëve të fundit

Mediat italiane bëjnë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 23.987 persona të infektuar me COVID-19.

Gjithashtu raportohet se fatkeqësisht nuk e kanë fituar betejën me virusin 457 qytetarë, duke e çuar numrin e përgjithshëm që prej fillimit të pandemisë në 107.256 persona.

Autoritetet shëndetësore njoftojnë se në të gjitha spitalet e territorit Italian, ndodhen 3.628 persona në njësinë e kujdesit intensive. Po ashtu bëhet e ditur se në të gjithë spitalet, aktualisht janë të shtruar 28.472 pacientë.

Sa i përket rajoneve, ai i Lombardisë është më i prekuri me 5.077 raste të reja dhe 100 vdekje, i ndjekur nga rajoni i Emilia-Romagna me 2.391 të infektuar, i Puglias me 2.162 dhe Pinemonte 2.117.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.