COVID-19 në Itali, 4.197 të infektuar dhe 38 viktima gjatë 24 orëve të fundit

Autoritetet italiane të shëndetësisë kanë publikuar të dhënat e fundit të ecurisë së COVID-19 në Itali. Gjatë 24 orëve të fundit, autoritetet kanë raportuar 4.197 persona të infektuar nga 249 mijë tamponë të kryer.

Për fat të keq, nuk e kanë fituar betejën me virusin 38 qytetarë. Shkalla e pozitivitetit është 1.7%.

Sa i përket të shtruarve në pavijonet e zakonshme ato janë shtuar, në 147 pacientë më shumë se një ditë më parë, ndërsa të shëruarit në 24 orë janë 2.727.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *