COVID-19 në Itali, 4.598 të infektuar dhe 50 viktima gjatë 24 orëve të fundit

ITALI

Ministria e Shëndetësisë në Itali ka publikuar të dhënat e fundit të ecurisë së COVID-19 atje.

Gjatë 24 orëve të fundit, në Itali janë shënuar 4.598 persona të infektuar.

Nga krahu tjetër, për fat të keq, nuk e kanë fituar betejën me virusin 50 qytetarë.

Norma e pozitivitetit është 1%, ndërsa të shëruarit, në të gjithë territorin e vendit fqinj, janë 4.226 persona.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.