COVID-19 në Itali, 5.621 të infektuar dhe 62 viktima gjatë 24 orëve të fundit

Në 24 orët e fundit në Itali ka janë regjistruar 5.621 persona të infektuar.

Nga ana tjetër, për fat të keq, 62 persona nuk e kanë fituar betejën me virusin, duke e çuar këtë numër që prej fillimit të pandemisë në 129.828 persona.

Sa i përket të shëruarave ato janë 6.984, ndërsa norma e pozitivitetit është 2 %. Në të gjitha spitalet e Italisë janë aktualisht të shtruar 4.164 qytetarë, 548 nga të cilët ndodhen në repartet e kujdesit intensiv.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.