COVID-19 në Itali: 5.735 raste të reja dhe 11 viktima gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë në Itali kanë njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 5.735 raste të reja me COVID-19.

Nga krahu tjetër, për fat të keq, nuk e kanë fituar betejën me virusin 11 qytetarë, duke e çuar numrin e përgjithshëm, që prej shpërthimit të pandemisë, në 128.220 persona.

Në njëistë e kujdesit intensiv, sipas raportimeve ndodhen 98 persona, ndërsa ka të shtruar edhe në repartet e tjera, në gjendje më të specializuar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.