COVID-19 në Itali, 7.891 të infektuar dhe 60 viktima gjatë 24 orëve të fundit

ITALI

Autoritetet italiane të shëndetësisë kanë raportuar të dhënat e fundit të COVID-19.

Në njoftimin zyrtar thuhet se janë regjistruar 7.891 raste të reja me COVID.

Nga ana tjetër, për fat të keq, nuk e kanë fituar betejën me virusin 60 qytetarë.

Të shtruarit në terapitë e kujdesit intensiv janë 423, ndërsa sa i takon të shëruarve ato janë 5.319.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *