COVID-19 në Itali, 8.544 të infektuar dhe 53 viktima gjatë 24 orëve të fundit

Në 24 orët e fundit në Itali, janë regjistruar 8.544 infektime të reja me COVID-19.

Nga ana tjetër, Ministria e Shëndetësisë ka raportuar se janë shënuar 53 viktima nga virusi. Sa i përket të shëruarve ato janë 4.033 ndërsa shkalla e pozitivitetit është 1.6%.

Sipas të dhënave të publikuara, 115.112 qytetarë janë aktualisht pozitivë në të gjithë territorin e vendit fqinj. Vlen të theksohet më tej, se që nga fillimi i pandemisë, janë regjistruar në total 4.852.496 persona të infektuar dhe 132.793 viktima.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com