COVID-19 në Itali, 927 të infektuar dhe 28 viktima gjatë 24 orëve të fundit

Autoritetet shëndetësore në Itali kanë përditësuar të dhënat e fundit të ecurisë së COVID-19 atje.

Në bilancin zyrtar, thuhet se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 927 persona të infektuar.

Nga krahu tjetër, fatkeqësisht, nuk e kanë fituar betejën me virusin 28 persona, duke e çuar këtë numër që prej fillimit të pandemisë në 127.380.

Lajmi mirë është se janë shpallur të shëruar 6.466 qytetarë.

Autoritetet njoftojnë se spitalet e vendit po pranojnë më pak pacientë këto kohë, ndërsa kurba epidemike sipas eksperteve është më e qëndrueshme.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *