COVID-19 në Itali, bie ndjeshëm numri i të infektuarve, regjistrohen 66 viktima gjatë 24 orëve të fundit

Autoritetet italiane kanë përditësuar të dhënat e fundit të COVID-19.

Në 24 orët e fundit, përtej Adriatikut, janë regjistruar 4.552 persona të infektuar, ndërsa nga krahu tjetër, numri i viktimave ishte 66.

Shkalla e pozivitetit është 1.6%, ndërsa të shëruarit në 24 orë janë 6.549.

Që nga fillimi i pandemisë, rastet e përgjithshme të koronavirusit në Itali janë 4,627,699. Të shkarkuarit dhe të shëruarit janë 4,383,195, ndërsa aktualisht pozitivët janë 114,271 , me një rënie prej 2,071 rastesh në 24 orët e fundit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *