COVID-19 në Itali, bie ndjeshëm numri i viktimave, regjistrohen 2.949 infektime gjatë 24 orëve të fundit

ITALI

Autoritetet shëndetësore në Itali kanë publikuar të dhënat e virusit atje.

Sipas mediave të huaja, në 24 orët e fundit në Itali janë regjistruar 2.949 infektime.

Nga krahu tjetër, numri i viktimave është 44, duke shënuar kështu një rënie, pasi një ditë më parë, prat ë shtunën, u regjistruan 83.

Lajmi mirë është se të shënuarit nga virusi në 24 orë janë 6.574.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *