COVID-19 në Itali, bie ndjeshëm numri i viktimave, regjistrohen 808 infektime gjatë 24 orëve të fundit

ITALI

Ministria e Shëndetësisë në Itali ka publikuar të dhënat e fundit e COVID-19 atje.

Në njoftimin zyrtar, thuhet se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 808 persona të infektuar.

Nga krahu tjetër, numri i viktimave është 12, 10 më pak krahasuar me një ditë më parë.

Në njësitë e kujdesit intensiv, në spitalet e vendit fqinj, aktualisht po trajtohen 200 pacientë. Sa i përket rasteve aktive ato janë 44.664, shumica e të cilëve ndodhen të izoluar në shtëpi, me simptoma të lehta të virusit, shkruajnë mediat italiane.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *