COVID-19 në Itali/ Bie numri i infektimeve, regjistrohen 23 viktima gjatë 24 orëve të fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë regjistruar 5.923 infektime të reja me COVID-19.

Autoritetet shëndetësore në vendin fqinj, shkruajnë se nga krahu tjetër, për fat të keq, 23 qytetarë nuk e kanë fituar betejën me virusin.

Në repartet e shërbimit intensiv ndodhen aktualisht 472 pacientë të shtruar.

Lajmi i mirë është se gjatë 24 orëve të fundit janë shpallur të shëruar 4.382 qytetarë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *