COVID-19 në Itali, bie numri i infektimeve, regjistrohen 3 viktima gjatë 24 orëve të fundit

Në Itali, gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 2.968 persona të infektuar.

Nga krahu tjetër, për fat të keq, nuk e kanë fituar betejën me virusin 33 persona, duke e dërguar këtë numër në total që prej fillimit të pandemisë në 131.031. Lajmi i mirë është se 2.716 persona janë shpallur të shëruar nga sëmundja.

Në njësitë e kujdesit intensiv ndodhen të shtruar aktualisht 431 pacientë, shkruajnë mediat.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.