COVID-19 në Itali, bie numri i infektimeve, regjistrohen 37 viktima gjatë 24 orëve të fundit

Autoritetet shëndetësore në Itali kanë përditësuar të dhënat e fundit e COVID-19 atje.

Sipas mediave italiane, gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë regjistruar 1.325 të infektuar, ndërsa viktimat nga virusi janë 37.

Ky numër, që nga shpërthimi i pandemisë në territorin italian, ka shkuar në 127.190. Lajmi mirë është, që gjatë këtij intervali kohor, janë shpallur të shëruar 4.533 qytetarë.

Spitalet e vendit po pranojnë më pak pacientë sipas autoriteteve, ndërsa dhe situata e virusit përtej Adriatikut po paraqitet më e stabilizuar, raportojnë mediat italiane.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *