COVID-19 në Itali, bie numri i të infektuarve, regjistrohen 34 viktima gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë në Itali, ka publikuar të dhënat e fundit e COVID-19 atje.

Sipas njoftimit zyrtar, gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar gjithsej 4.664, pra ka një ulje të këtij numri krahasuar me një ditë më parë, ku vendi regjistroi 5.193 të infektuar.

Sa i përket vdekjeve ato janë 34, ndërsa në total, që prej fillimit të pandemisë ky numër ka shkuar në 129,919. Lajmi i mirë është se janë shënuar 4.922 të shëruar, ndërsa norma e pozitivitetit është 1.7 %.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.