COVID-19 në Itali, bie numri i viktimave, regjistrohen 1.147 raste gjatë 24 orëve të fundit

Autoritetet shëndetësore në Itali kanë përditësuar të dhënat e fundit sa i përket ecurisë së COVID-19 atje.

Gjatë 24 orëve të fundit, në territorin italian janë shënuar 1.147 raste të reja me virusin, ndërsa nga krahu tjetër, viktimat ishin 35.

Lajmi mirë është se gjatë këtij intervali kohor janë shpallur 7.648 të shëruar, ndërsa ky numër, që prej fillimit të pandemisë ka shkuar në 4.031.605 persona.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *