COVID-19 në Itali, mbi 138 mijë të infektuar dhe 227 viktima gjatë 24 orëve të fundit

Në 24 orët e fundit në Itali janë regjistruar 138.860 persona të infektuar me virus.

Nga ana tjetër, për fat të keq, nuk e kanë fituar betejën me virusin 227 qytetarë, duke e dërguar në total këtë numër që prej fillimit të pandemisë në 143.523 viktima.

Norma e pozitivitetit është 16.4%. Në raportet intensive është rritur numri i pacientëve, por edhe në pavijonet e zakonshme po ashtu. Autoritetet këshillojnë sistematik qytetarët që të vendosin maskat mbrojtëse dhe të respektojnë masat, si kusht për të frenuar përhapjen e COVID-it.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com