Covid-19 në Itali, mbi 141 mijë raste të reja nga dhe 111 vdekje të tjera në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit, Italia regjistroi 141.262 raste të reja me koronavirus teksa janë kryer 1.084.295 tamponë (një ditë më parë ishin 144.243 nga 1.224.025 teste). Kështu njofton Ministria e Shëndetësisë së Italisë, sipas së cilës të vdekurit janë 111 (të premten 155).

Ata që kanë lënë spitalit dhe të shëruarit janë 20,432. Pranimet në kujdesin intensiv (+37) dhe pranimet në repartet e Covid (+115) janë në rritje. Norma e pozitivitetit është 13% (ishte 11.8%).

Aktualisht janë 1,021,697 pozitivë me Covid-19 në Itali, 120,713 më shumë se dje. Që nga fillimi i pandemisë, totali i rasteve është 6,266,939 dhe vdekjet 137,513. Nga ana tjetër, të larguarit nga spitali dhe të shëruarit janë 5.107.729, me një rritje prej 20.432 krahasuar me një ditë më parë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *