COVID-19 në Itali, mbi 16 mijë të infektuar dhe 137 viktima gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë në Itali ka publikuar të dhënat e fundit të COVID-19 atje. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 16.213 persona të infektuar.

Nga ana tjetër, për fat të keq, nuk e kanë fituar betejën me COVID-in 137 pacientë, duke e çuar këtë numër që prej fillimit të pandemisë në 135.778.

Në terapi intensive janë shtruar 987 pacientë (+21), ndërsa janë shëruar 8640. Norma e pozitivitetit 4.8%.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.