COVID-19 në Itali, mbi 184 mijë persona të infektuar dhe 316 viktima gjatë 24 orëve të fundit

Në Itali janë regjistruar 184.615 raste të reja me COVID-19. Nga ana tjetër, për fat të keq, nuk e kanë fituar betejën me virusin 316 persona.

Norma e pozitivitetit është 15.6%, ndërsa në terapinë e kujdesit intensive ndodhen 1.668.

Të shëruarit sot janë 82.803. Sipas autoriteteve të shtruarit në pavijonet e zakonshme janë 17648 ose e thënë ndryshe 339 më shumë se një ditë më parë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.