COVID-19 në Itali, mbi 36 mijë të infektuar dhe 146 viktima në 24 orët e fundit

Në Itali janë regjistruar 36.293 persona të infektuar me virus gjatë 24 orëve të fundit.

Ministria e Shëndetësisë atje, njofton më tej se janë shënuar po ashtu 146 persona të vdekur. Në terapinë intensive janë të shtruar 1010 pacientë, ndërsa të shëruarit janë 17595.

Norma e pozitivitetit është 4.7%.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.