COVID-19 në Itali, mbi 53 mijë të infektuar dhe 314 viktima gjatë 24 orëve të fundit

covid 19 ne itali mbi 53 mije te infektuar dhe 314 viktima gjate 24 oreve te fundit
covid 19 ne itali mbi 53 mije te infektuar dhe 314 viktima gjate 24 oreve te fundit

Në 24 orët e fundit në Itali janë regjistruar 53.662 persona të infektuar.

Kështu bën të ditur të ditur Ministria e Shëndetësisë përtej Adriatikut. Nga ana tjetër, për fat të keq, nuk e kanë fituar betejën me sëmundjen 314 qytetarë.

Norma e pozitivitetit është 10.5%, ndërsa në terapitë intensive ka pasur rënie të të shturave.

Aktualisht, në të gjithë territorin janë të infektuar 1.4004.112 persona.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts