COVID-19 në Itali, mbi 62 mijë persona të infektuar, regjistrohen 269 viktima gjatë 24 orëve të fundit

covid 19 ne itali mbi 62 mije persona te infektuar regjistrohen 269 viktima gjate 24 oreve te fundit
covid 19 ne itali mbi 62 mije persona te infektuar regjistrohen 269 viktima gjate 24 oreve te fundit

Ministria e Shëndetësisë në Itali ka publikuar të dhënat e fundit të COVID-19 atje.

Në njoftimin zyrtar, bëhet e ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 62.231 persona të infektuar me virusin.

Nga ana tjetër, për fat të keq, nuk e kanë fituar betejën me sëmundjen 269 qytetarë.

Shkalla e pozitivitetit është 10.6%. Të shtruarit në terapi intensive janë 1.223, ndërsa të shëruarit janë 117 mijë. Rajoni me numrin më të madh të rasteve është Lazio, ndjekur nga Lombardia e Campania.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts