COVID-19 në Itali, mbi 67 mijë të infektuar dhe 334 viktima gjatë 24 orëve të fundit

covid 19 ne itali mbi 67 mije te infektuar dhe 334 viktima gjate 24 oreve te fundit
covid 19 ne itali mbi 67 mije te infektuar dhe 334 viktima gjate 24 oreve te fundit

Në 24 orët e fundit në Itali janë regjistruar 67.152 raste të reja me koronavris.

Norma e pozitivitetiti është 10.1%. Nga ana tjetër, për fat të keq nuk e kanë fituar betejën me virus 334 persona, duke e çuar totalin e viktimave që prej fillimit të pandemisë 150.555 persona.

Sakaq, janë shpallur të shëruar 129.293.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts