Covid-19 në Itali/ Regjistrohen mbi 4 mijë e 800 raste të reja dhe 50 viktima në 24 orë

Në Itali kanë rezultuar pozitivë për Covid 4, 866 persona nga 570, 335 tamponë të realizuara.

Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se në  24 orët e fundit kanë humbur jetën 50 pacientë, ndërsa që nga fillimi i pandemisë janë shënuar 132, 004 viktima.

Ndërkaq 347 pacientë ndodhet në shtruar në spital në terapi intensive.

Gjithashtu autoritetet shëndetësore raportojnë se në 24 orë 3400 u shëruan nga koronavirusi.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.