Covid-19 në Itali/ Regjistrohen mbi 6 mijë raste të reja dhe 31 viktima, rriten ndjeshëm shtrimet në spitale

Italia ka regjistruar 6,764 raste të reja me koronavirus , krahasuar me 491,962 tampone të kryera.

Në 24 orët e fundit janë shënuar 31 të vdekur ndërkohë që janë rritur ndjeshëm shtrimet në spitale. Po ashtu bëhet me dije se 3392 persona janë  shëruar .

OBSH ka paralajmëruar se Europa është kthyer në epiqendrën e Covid-19 ku shumë shtete po regjistrojnë shifra rekord të infektimeve. Teksa autoritetet bëjnë thirrje për vaksinim mijëra qytetarë në Europë tashmë prej javësh të tëra po protestojnë kundër Green Pass.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *