COVID-19 në Itali, rriten infektimet, regjistrohen 59 viktima gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë në Itali, ka raportuar të dhënat e fundit e COVID-19 atje. Në njoftimin zyrtar thuhet se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 7.548 raste të reja me COVID.

Nga krahu tjetër, për fat të keq, nuk e kanë fituar betejën me virusin 59 qytetarë. duke e çuar këtë numër që prej fillimit të pandemisë në 128.914.

Sa i përket të shëruarave ata janë 7.081 persona, ndërsa shkalla e pozitivitetit është 3.1%.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.