Covid-19 në Itali, rriten shifrat e infektimeve, regjistrohen 258 viktima gjatë 24 orëve të fundit

Ka një rritje të numrit të rasteve të infektimeve në Itali, krahasuar me të një dite më parë.

Mediat në vendin fqinj, shkruajnë se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 11.807 raste të reja, ndërsa një ditë më parë u shënuan 10.585 raste.

Ka një ulje të lehtë të numrit të viktimave nga virusi. Sipas raportimeve gjatë 24orëve të fundit janë raportuar 258 viktima, ndërsa një ditë më parë 267.

Lajmi i mirë është se janë shpallur të shënuar 15.867 qytetarë.

Sa i përket rajoneve, më i prekuri është ai i Lombardisë, e cila regjistroi gjatë 24 orëve të fundit 2.151 raste, ndërsa pas saj vjen Campania me 1.505 raste de Sicilia me 1.202 raste.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *