COVID-19 në Itali, rritet ndjeshëm numri i viktimave, regjistrohen 3.224 infektime gjatë 24 orëve të fundit

Autoritetet italiane të shëndetësisë kanë përditësuar të dhënat e fundit sa i përket ecurisë së pandemisë atje.

Referuar të dhënave zyrtare, raportohet se 166 qytetarë nuk e kanë fituar betejën me virusin, duke e çuar këtë numër në 125.501 që prej fillimit të pandemisë.

Rritja e viktimave është e dukshme, pasi një ditë më parë, u raportuan vetëm 110 fatalitete.

Nga ana tjetër janë rritur edhe numri i infektimeve. Sipas njoftimit, gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 3.224 raste të reja, rreth 800 më shumë se një ditë më parë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.