COVID-19 në Itali, ulet ndjeshëm numri i viktimave dhe infektimeve, ja shifrat

ITALI
Autoritetet shëndetësore në Itali njoftojnë se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 5.080 raste të reja me COVID-19.

Po ashtu, kanë rënë edhe shifrat e viktimave, ku janë regjistruar 198.

Mediat shkruajnë se aktualisht në të gjithë territorin e vendit fqinj rastet aktive janë 373.670, ndërsa të shëruarit brenda një dite janë 15.063.

Njësitë intensive në spitalet e vendit, kanë të shtruar 2.158 qytetarë, ndërsa në repartet e zakonshme aktualisht janë 15.427 persona.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.