COVID-19 në Kosovë, 1 viktimë dhe 17 raste të reja gjatë 24 orëve të fundit

covid 19 ne kosove 1 viktime dhe 17 raste te reja gjate 24 oreve te fundit
covid 19 ne kosove 1 viktime dhe 17 raste te reja gjate 24 oreve te fundit

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë, ka publikuar të dhënat e fundit të ecurisë së COVID-19 atje. Në 24 orët e fundit, është regjistruar 1 viktimë nga virusi.

Nga krahu tjetër, 17 persona janë shpallur të infektuar me virusin. Sa i përket të shëruarve në këtë interval kohor, ato janë 86.

Njoftimi i Ministrisë së Shëndetësisë:

19 Tetor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 10.185 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.507.657 doza të vaksinës.

Deri më sot 675.582 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Nga 2.355 testime, 17 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 1 raste të vdekjes

Sot janë shëruar 86 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.022.

Në total numri i rasteve aktive është 562.

Mbani maskat!

Respektoni distancën!

Mbani higjienën!

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts