COVID-19 në Kosovë, 1 viktimë dhe 19 të infektuar gjatë 24 orëve të fundit

Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19.

Ministria e Shëndetësie, raporton se nga ana tjetër, është janë shënuar 19 persona të infektuar.

Sa i përket të shëruarve ato janë 6, duke e çuar numrin e përgjithshëm, që prej fillimit të pandemisë në 157.859.

Njoftimi i Ministrisë së Shëndetësisë:

09 Dhjetor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë
Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 2.999 doza të vaksinës kundër COVID-19.
Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.636.378 doza të vaksinës.

Deri më sot 769.967 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Nga 2.236 testime, 19 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 6 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.859.

Në total numri i rasteve aktive është 331.

Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në
linkun:https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qBMbani maskat!Respektoni distancën!Mbani higjienën!

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *