COVID-19 në Kosovë, 643 persona të infektuar dhe 4 viktima gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka publikuar të dhënat e fundit të COVID-19 atje.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 643 persona të infektuar me virusin. Nga ana tjetër, për fat të keq, nuk e kanë fituar betejën me virusin 4 qytetarë.

Sa i përket personave të shëruar në 24 orë ato janë 2.028, ndërsa numri i rasteve aktive është 14.639 persona.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *