COVID-19 në Kosovë, 7 viktima dhe 173 të infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë, ka publikuar të dhënat e fundit të ecurisë së COVID-19 atje.

Në njoftimin zyrtar, saktësohet se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 173 persona të infektuar me virusin.

Nga ana tjetër, për fat të keq, nuk e kanë fituar betejën me sëmundjen 7 qytetarë.

Lajmi i mirë është se janë shpallur si të shëruar 1.434 qytetarë, ndërsa numri total i rasteve aktive është 7.635.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *