COVID-19 në Kosovë, asnjë viktimë dhe 19 të infektuar gjatë 24 orëve të fundit

covid 19 ne kosove asnje viktime dhe 19 te infektuar gjate 24 oreve te fundit
covid 19 ne kosove asnje viktime dhe 19 te infektuar gjate 24 oreve te fundit

Autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë publikuar të dhënat e fundit të COVID-19 atje.

Në 24 orët e fundit janë shënuar 19 persona të infektuar. Për fat të mirë gjatë këtij intervali kohor nuk është regjistruar asnjë viktimë. Sa i përket të shëruarve ato janë 5, duke e dërguar numrin e përgjithshëm të të shëruarve në 157.434.

Njoftimi i MSH’së

07 Nëntor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Nga 2.174 testime, 19 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes

Sot janë shëruar 5 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.434.

Në total numri i rasteve aktive është 460.

Mbani maskat!

Respektoni distancën!

Mbani higjienën!

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts