COVID-19 në Kosovë, asnjë viktimë dhe 5 të infektuar gjatë 24 orët e fundit

Autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë përditësuar të dhënat e fundit sa i përket ecurisë së COVID-19 atje.

Sipas njoftimit zyrtar, në 24 orët e fundit në territorin e Kosovës, janë regjistruar 5 infektime.

Ndërsa nga krahu tjetër, për fat të mirë, nuk është shënuar asnjë viktimë nga virusi.

Aktualisht në territorin e Kosovës rastet aktive janë 345, ndërsa të shëruarit në 24 orë janë 84.

Njoftimi i plotë:

14 Qershor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 1.117 doza të vaksinës kundër COVID-19.

ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 99.394 doza të vaksinës.

ℹ Deri më sot 9.640 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

ℹ Nga 1.977 testime, 5 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

ℹ Sot janë shëruar 94 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 104.988.

ℹ Në total numri i rasteve aktive është 345.

➡ Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:
https://datastudio.google.com/…/2e546d77-8f7b-4c…/page/MT0qB

Mbani maskat!

Respektoni distancën!

Mbani higjienën!

(BalkaWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.