COVID-19 në Kosovë, sërish asnjë viktimë, regjistrohen 12 të infektuar gjatë 24 orëve të fundit

Autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë përditësuar të dhënat e fundit sa i përket ecurisë së COVID-19 atje.

Në njoftimin zyrtar, të lëshuar nga Ministria e Shëndetësisë në Kosovë, thuhet se gjatë 24 orëve të fundit, janë regjistruar 12 qytetarë të infektuar, ndërsa nga krahu tjetër, për fat të mirë, sërish nuk ka asnjë viktimë.

Lajmi mirë është që 24 orët e fundit janë shpallur të shëruar 119 qytetarë.

Njoftimi i plotë:

15 Qershor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
Në 24 orët e fundit janë dhënë 3.205 doza të vaksinës kundër COVID-19.
Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 102.598 doza të vaksinës.
Deri më sot 11.019 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
Nga 2.668 testime, 12 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.
Sot janë shëruar 119 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.107.
Në total numri i rasteve aktive është 238.
Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *