COVID-19 në SHBA, vendi kalon mbi 30 milionë të infektuar që prej fillimit të pandemisë

Shtetet e Bashkuara kanë raportuar më shumë se 30 milionë të infektuar që prej fillimit të pandemisë.

Ky lajm u konfirmua nga Universiteti Johns Hopkins.

Sipas të dhënave, 30.009.773 persona janë infektuar me virusin e rrezikshëm, ndërsa për fat të keq, 545.237 të tjerë kanë ndërruar jetë. Por, SHBA ka ecur mirë sa i përket fushatës së vaksinimit.

Deri më tani në popullatë janë injektuar 169.223.124 doza vaksinash në popullatë.

Të paktën 85,472,166 njerëz kanë marrë të paktën një dozë të vaksinës dhe të paktën 46,365,515 njerëz tani janë plotësisht të vaksinuar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.