Covid-19/ Nga 8 nëntori SHBA hap plotësisht kufijtë për të gjithë të vaksinuarit

SHBA ka njoftuar se do të rihapë kufijtë e saj për udhëtarët e vaksinuar plotësisht nga 8 Nëntori.

Vendimi shënon fundin e kufizimeve të ashpra që janë vendosur ndaj udhëtarëve që nga marsi i vitit 2020.

Rregullat aktuale ndalojnë hyrjen për shumicën e qytetarëve jo-amerikanë që kanë qenë në Mbretërinë e Bashkuar dhe një numër vendesh të tjera evropiane, Kina, India, Afrika e Jugut, Irani dhe Brazili brenda 14 ditëve të fundit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *