COVID-19 nuk kursen as të rinjtë në Kosovë, vdes një 22-vjeçare në Gjilan

Një 22-vjeçare nga Gjilani ka vdekur sot si pasojë e COVID-19. Lajmin e ka konfirmuar drejtori klinik i Spitalit të Gjilanit, Ukshin Ismajli.

Ai tha se 22-vjeçarja fillimisht ka kërkuar ndihmë në Spitalin e Gjilanit, por është dërguar në QKUK për shkak të gjendjes së saj.

“Po, ka vdekur sot. Ka ardhur tek ne por për shkak të gjendjes është dërguar në QKUK. Ka vdekur sot në mëngjes. I shpreh ngushëllime familjes së saj dhe të gjithë familjarëve që i kanë humbur të dashurit e tyre nga ky virus”, tha Ismajli, shkruan Express.

Kujtojmë se në 24 orët e fundit në Kosovë u shënuan 28 viktima nga koronavirusi.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.