Covid-19 nuk ndalet/ Kosova regjistron shifra rekord të rasteve të reja, 1 viktimë në 24 orë

Trendi i rritjes së infektimeve me Covid-19 në Kosovë nuk ndalet. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 1.370 raste të reja.

Ministria e Shëndetësisë po ashtu njofton se 1 një qytetar ka ndërruar jetë.

Kosova prej ditësh po regjistron shifra të larta me Covid-19 ku vetëm ditën e djeshme 1128 persona rezultuan pozitivë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *