Covid-19 nuk ndalet/ Mbi 1 mijë e 300 raste të reja në Kosovë, rritet numri i viktimave në 24 orë

Kosova ka regjistruar sërish shifra të larta të infektimeve me Covid-19. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë 1,383 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin Covid-19 gjatë 24 orëve.

Ndërkohë numri i vdekjeve vazhdon të jetë përsëri i lartë  ku janë shënuar 26 humbje jete.

Në total numri i rasteve aktive është 26.886.

Mësohet se në 24 orët e fundit janë dhënë 17.684 doza të vaksinës kundër COVID-19, ndërkaq, prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 825.745 doza të vaksinës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.