Covid-19/ Për herë të parë prej shtatorit 2020, Madridi pa asnjë kufizim lëvizshmërie

Për herë të parë që nga shtatori 2020, asnjë zonë e Komunitetit Autonom të Madridit nuk i nënshtrohet kufizimeve të lëvizjes për shkak të COVID-19.

Nga sot, në fakt, vendet e mbyllura të dekretuara javët e fundit për disa lagje dhe komuna, që konsiderohen të rrezikuara nga infektimet, nuk janë më në fuqi.

Masa u mor në përgjigje të përmirësimit të situatës shëndetësore në këtë zonë të Spanjës.

Një nga politikat dalluese të administratës së Madridit, e udhëhequr nga populistja Isabel Díaz Ayuso, ishte pikërisht miratimi i kufizimeve të lëvizjes sipas zonës dhe jo për të gjithë qytetin ose tërë territorin rajonal.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *