COVID-19, Polonia hap restorantet dhe ambientet sportive

Polakët tani janë në gjendje të shijojnë një vakt si dikur në restorant për shkak të lirimit të kufizimeve të bllokimit që hynë në fuqi.

Së bashku me rihapjen e restoranteve janë hapur edhe pishinat, klubet e fitnesit dhe solariumet, megjithëse numri i vizitorëve është i kufizuar.

Në restorante ekziston një kufi prej 50% të kapacitetit.

Palestrat dhe klubet e fitnesit mund të mirëpresin vizitorë përsëri, por vetëm me një person në çdo 15 metra katrorë.

Pishinat gjithashtu duhet të mbajnë numrin e vizitorëve, përfshirë spektatorët, deri në 50%.

Kazinotë gjithashtu mund të rinisin punën.//ATSH

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *